Lietuviu English
Jūs esate: PagrindinisŽurnalasArchyvai18 Tomas
Meniu
Žurnalas
  Archyvai
  0 Tomas
  1 Tomas
  2 Tomas
  3 Tomas
  4 Tomas
  5 Tomas
  6 Tomas
  7 Tomas
  8 Tomas
  9 Tomas
  10 Tomas
  11 Tomas
  12 Tomas
  13 Tomas
  14 Tomas
  15 Tomas
  16 Tomas
  17 Tomas
  18 Tomas
  19 Tomas
  20 Tomas
  Redakcija
  Atmena
Specialieji leidiniai
Internetinė žurnalo versija
Kontaktai ir nuorodos
Draugai
Tinklapį kūrė
č4
Girius MERKYS
 
  Archyvai (18 Tomas)  
   
 
ISSN 1392-0448. LIETUVOS ISTORIJOS STUDIJOS. Nr. 18
tinių koncepcijų požiūriu, nauja Vakarų Europos ūkio konjunktūra čia suvaidino tik antraeilį vaidmenį.

2. I. Wallersteino požiūriu pagrindinės Vidurio ir Rytų Europos atsilikimo priežastys buvo išorinės – įsitraukimas į pasaulinį darbo pasidalijimą periferijos statusu. Antroji baudžiavos laida šiame regione buvo periferinio kapitalizmo pradžia. Nors daugelis Vidurio ir Rytų Europos agrarinės santvarkos bruožų primena XI–XIV a. Vakarų Europos feodalizmą marksistine prasme, dėl pasikeitusio visuminio konteksto KPS (kurio nebuvo XI–XIV a. Vakarų Europoje) pavidalu ji įgijo kitokį (periferinio kapitalizmo) kokybinį pavidalą.

3. Silpna KPS teorijos vieta (Lenkijos–Lietuvos valstybės atveju) galima laikyti tarptautinių mainų (taip pat ir pasaulinės rinkos) įtakos perdėjimą šios valstybės socialinei ekonominei raidai.

4. Galutiniam atsakymui į šio straipsnio pavadinime iškeltą klausimą būtini Vakarų Europos XI–XIV a. manoro ir XVI–XVIII a. Vidurio ir Rytų Europos palivarko lyginamieji tyrimai bei empiriniai tyrimai, kurių objektas yra šio laikotarpio Vidurio ir Rytų Europos ekonomikos įsitraukimo į tarptautinę prekybą mastas ir jos priklausomybės nuo pasaulinės rinkos konjunktūrinių būklių bei ilgalaikių tendencijų laipsnis.

68

‹‹ Rodyti atgal
puslapių
Rodyti toliau ››

 
   
   
2005 - 2006 © c4 dizainas ir programavimas giriaus